Schedule for the basketball tournament

Men                                                            

Group A                                                     

Saaremaa
Gotland
Faroe Islands
Menorca

Group B                                                    

Guernsey
Jersey
Frøya

Group C                                                    

Gibraltar
Isle of Man
Isle of Wight
Cayman Islands

Women

Group A

Gotland
Gibraltar
Cayman Islands
Jersey

Group B

Menorca
Guernsey
Isle of Man

Sunday 25/6 ICA Maxi Arena

09:00 H10     Gibraltar – Cayman Islands
11:15 H01     Saaremaa – Menorca
13:30 H02     Gotland – Faroe Islands
15:45 H07     Guernsey – Frøya
18;00 D07     Menorca – Isle of Man
20:15 D01     Gotland – Jersey

A7-hallen

16:30 D02     Gibraltar – Cayman Islands
19:30 H11     Isle of Man – Isle of Wight

 

Monday 26/6 ICA Maxi Arena

09:00 D08     Isle of Man – Guernsey
11:15 D04     Cayman Islands – Gotland
13:30 H12     Isle of Wight – Gibraltar
15:45 H13     Cayman Island – Isle of Man
18:00 H04     Menorca – Gotland
20:15 H03     Faroe Islands – Saaremaa

A7-hallen

16:30 D03     Jersey – Gibraltar
19:30 H08     Frøya – Jersey

 

Tuesday 27/6 ICA Maxi Arena

09:00 H14     Isle of Wight – Cayman Island
11:15 D05     Cayman Islands – Jersey
13:30 H10     Gibraltar – Isle of Man
15:45 H09     Guernsey – Jersey
18:00 D06     Gotland – Gibraltar
20:15 H05     Saaremaa – Gotland

A7-hallen

16:30 D09     Guernsey – Menorca
19:30 H06     Faroe Islands – Menorca

 

Wednesday 28/6 ICA Maxi Arena

09:00 D10     4grA – 3grB                        5-7 place
11:15 H16     Rank 1 – Rank 8                Quarterfinal 1
13:30  H17     Rank 2 – Rank 7                Quarterfinal 2
15;45  H18     Rank 3 – Rank 6                Quarterfinal 3
18:00  H19     Rank 4 – Rank 5                Quarterfinal 4
20:15  H20     4grA – Rank 9                    9-11 place

 

Thursday 29/6 ICA Maxi Arena

09:00 H21     Loser m16 – Loser m19
11:15 H22      Loser m17- Loser m18
13:30 H23      Winner m16 – Winner m19                  Semifinal 1
15:45 H24      Winner m17 – Winner m 18                  Semifinal 2
18:00 D11      1grA – 2grB                                           Semifinal 1
20:15 D12      1grB – 2grA                                           Semifinal 2

A7-hallen

16:30 H25     4grC– Rank 9                                           9-11 place
19:30 D13     3grA – 3grB                                             5-7 place

 

Friday 30/6 ICA Maxi Arena

09:00 H26      Loser m23 – Loser m24                       3rdplace
11:15 D14      Loser m11 – Loser m 12                      3rdplace
13:30 D15      Winner m11 – Winner m12                   Final
15:45 H27      Winner m23 – Winner m 24                  Final